PL*CoonKitty  Hodowla Kotów rasy Maine Coon
 

Hodowla może się poszczycić długoletnim stażem. Moja przygoda z tą ale również i innymi rasami kotów trwa od 1998 roku, a marka PL*CoonKitty jest na rynku od ponad 10 lat. Hodowla mieści się w spokojnej miejscowości Budy-Grzybek w woj. mazowieckim leżącej w obszarze chronionego parku krajobrazowego jakim jest Bolimowski Park Krajobrazowy nie opodal Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa woj. mazowieckie pomiędzy autostradą A2, a drogą ekspresową S8. MAPA DOJAZDU.

Moim pragnieniem jest by moje koty cieszyły przyszłych właścicieli - były piękne, zdrowe i kochane. Aby to osiągnąć, starannie dobieram koty hodowlane, tak by kocięta po nich, były własnie zdrowe, obdarzone wspaniałym charakterem oraz by ich wygląd odzwierciedlał najlepsze cechy i wzorzec tej rasy.

Moje koty mieszkają z moją całą rodziną - są po prostu ich członkami. Mają dostęp do wszystkich pomieszczeń w których my przebywamy. Mają również do dyspozycji odpowiednio zabezpieczone tarasy i 150 metrów ogrodu w którym jest mnóstwo atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Obecnie został zbudowany nad oczkiem wodnym  i bujnej roślinności ,,mini domek" który będzie systematycznie rozbudowywany i modyfikowany.Kocięta chcę przeznaczać przede wszystkim dla miłośników tej rasy ("na kolanka") a sporadycznie do hodowli. Kociaki przed opuszczeniem hodowli będą przechodziły zabieg kastracji lub sterylizacji. 

Koty są moimi przyjaciółmi, bardzo o nie dbam i zależy mi, by cieszyły się długim, szczęśliwym życiem w dobrym zdrowiu. Dlatego moje koty oprócz regularnych szczepień, mają wykonywane badania genetyczne i diagnostyczne w kierunku:


- HCM (ECHO serca i test DNA) - kardiomiopatia przerostowa serca,
- SMA (test DNA) - rdzeniowy zanik mięśni, 
- PKD - wielotorbielowatość nerek,
- HD - dysplazja stawów biodrowych,
- PL - Patella Luxation - zwichnięcie rzepki kolanowej,
- FeLV - wirus białaczki kotów,
- FIV - wirus niedoboru immunologicznego.

Uważam, że najlepszą drogą do osiągnięcia sukcesów jest  kontynuacja własnych linii hodowlanej które to kontynuuję od 20 lat, wymiana doświadczeń pomiędzy hodowcami oraz pozyskiwanie nowych, całkowicie zdrowych kotów dla wzbogacania bazy genów. 

Hodowla i koty zarejestrowane są w CCW - Cat Club Wrocław - tym samym w Federacji Felinologicznej „Felis Polonia” (FPL) będącej przedstawicielem FIFe w Polsce.

Serdecznie zapraszraszam !!

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

   

Dodatkowe informacje